TREDAŞ, 160 KIZ ÖĞRENCİYE  EĞİTİM TERCİHİ VE İŞ HAYATI İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME VE DANIŞMANLIK YAPTI

TREDAŞ, Çorlu Gönüllü Hizmet Vakfı Aysel Abdullah Öğücü Ortaokulu’nda 8. Sınıfta okuyan 160 kız öğrenciye; lise ve üniversite tercihlerinde, Endüstri Meslek Lisesinin Elektrik Bölümü ve Mühendislik Fakültelerinde Elektrik Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliğine dönük eğitim ve kariyer olanakları ile ilgili bilgilendirme yaptı.

Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ),  “Büyüdükçe Yarınsın Projesi” kapsamında, Çorlu Gönüllü Hizmet Vakfı Aysel Abdullah Öğücü Ortaokulu’nda 8. Sınıfta okuyan 160 kız öğrenciye eğitim tercihleri ve iş hayatına yönelik danışmanlık yaptı.

Kadınların iş hayatındaki istihdamının ve cinsiyetler arasında adil ve eşitlikçi fırsatların sunulmasına ilişkin farkındalığın arttırılmasına yönelik olarak gerçekleştirilen çalışmada 8. sınıfta okuyan kız öğrenciler; lise ve üniversite tercihlerine yönelik olarak, Endüstri Meslek Lisesinin Elektrik bölümü ve Mühendislik Fakültelerinde Elektrik Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliğine dönük eğitim ve kariyer olanakları ile ilgili şirket yöneticileri, kadın tekniker ve mühendisler tarafından bilgilendirildi.

Okul Müdürü Fatih Yazgan, TREDAŞ’ın ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, TREDAŞ ile faydalı iş birliklerine hazır olduklarını iletti.

TREDAŞ, Mart ayında aynı okulda düzenleyeceği enerji temalı resim ve proje yarışmasının hazırlıklarına da devam ediyor.

13.03.2018