IC İÇTAŞ ENERJİ, KADIN MÜHENDİSLERİN ENERJİ SEKTÖRÜNE İLGİSİNİ ÇEKMEK İÇİN ÇALIŞIYOR

Türkiye’de enerji sektöründe öncü şirketlerden olan IC İÇTAŞ Enerji, Trakya bölgesi ve Türkiye’nin önde gelen üniversiteleri ile yoğun ilgi gören bir işbirliği başlattı.

Kadınların iş hayatındaki istihdamının ve cinsiyetler arasında adil ve eşitlikçi fırsatların sunulmasına ilişkin farkındalığın arttırılmasına yönelik olarak IC İÇTAŞ Enerji ile Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) işbirliği kapsamında “Ver Elini Üniversite, Gelecek IC Enerji’de” sloganıyla başlatılan çalışmalar, çok yönlü dayanışma ile sürdürülüyor.

IC İÇTAŞ Enerji İnsan Kaynakları yöneticileri ve yetkilileri, bu kapsamda yürütülen  çalışmalarda, Türkiye’de çeşitli üniversitelerin elektrik, elektrik ve elektronik bölümleri ile mühendislik kulüplerine ziyaretler gerçekleştirdi.

Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş.'nin (TREDAŞ) de aralarında bulunduğu proje kapsamında, Trakya Üniversitesi Kariyer Merkezi, Kırklareli Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencileriyle bir araya gelindi ve projenin ilgi gören kapsamı öğrenciler ile paylaşıldı.

Gerçekleştirilen etkinliklerle öğrencilere, IC İçtaş Enerji’de kariyer olanakları, mühendislik fakültelerinden mezun olmuş ve IC İçtaş Enerji’de çalışan kadınların sektöre bakış açıları ve deneyimleri, samimi bir iletişim ortamında aktarıldı.

Proje, kadın mühendislerin enerji sektöründe istihdam edilmelerinde süregelen dengesiz dağılımın giderilmesinde özellikle katkı yaratmayı ve cinsiyet ayrımı yapılmaksızın eşit fırsatlar sunulmasını mümkün kılmayı; gerek sahada gerekse yöneticilik pozisyonlarında, kadınların aktif rol almalarını sağlamayı hedefliyor. 

21.11.2017