IC İbrahim Çeçen Vakfı

Vakfımızın fikri temeli kurucumuz ve IC Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sn. İbrahim Çeçen tarafından, öğrenim yılları boyunca tahsilini tamamlamak için verdiği mücadele sırasında atılmıştır.2004 yılında kurulmuş olan İbrahim Çeçen Vakfı'nın misyonu; Türkiye'nin eğitim ve sağlık sorunlarının çözümüne, kültür ve refah düzeyinin yükselmesine katkıda bulunmaktır. 


Vakfımız, Türkiye'nin her ilinden ihtiyacı olan başarılı üniversite öğrencilerine karşılıksız eğitim bursu vermektedir. İbrahim Çeçen'in 1984 yılında şahsen vermeye başladığı eğitim burslarına 2004 yılından itibaren IC Vakfı ile binlerce öğrenciye burs vermeye devam etmektedir. 


Ağrı İbrahim Çeçen İlköğretim Okulu, Erzincan Nezahat Çeçen İlköğretim Okulu, Van Nezahat Çeçen İlköğretim Okulu grubumuz tarafından yapılarak bağışlanmıştır. Ayrıca, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi 2009-2010 öğretim yılı itibarı ile eğitime başlamış olup, şu an 4 fakülte, 4 yüksekokul, 2 meslek yüksekokulu ve 2 enstitü ile ülkemizin geleceği genç yetenekleri yetiştirmeye devam etmektedir.


Bunların yanı sıra İbrahim Çeçen Vakfı’nın bünyesinde bulunan IC Sanat Galerisi, izleyici ile sanatçı arasında köprü olduğunun bilinciyle, ciddi ve ilkeli adımlarla her türlü görsel sanatın yaşatılması ve tanıtılması, hazırlanan sergilerle, gelecek nesillere ayrıcalıklı ve bilinçli bir sanat aktarımının sağlanması amaçlanmaktadır.